14 Mayıs Eczacılar Günü Kutlu Olsun

MUSTAFA AÇIKGÖZ NEVŞEHİR MİLLETVEKİLİ (1)

Kıymetli Meslektaşlarım,
Dünya Eczacılık gününüz kutlu olsun…

bugun_14_mayiseczacilar_gunu_h14291

 

Meslektaşlarım dün olduğu gibi bugün de toplumsal yaşamdaki vazgeçilmezliğini her zaman göstermektedir. Hastalarımıza tıbbi danışmanlık yapan eczacılarımızın, bu büyük sorumluluğun farkında ve bilincinde olduğuna inanıyorum.

AK Parti olarak Eczacılarımızın hiçbir gelecek kaygısı yaşamadan görevlerini yerine getirebilmesi, eczacılık sektöründeki işleyişin ideal seviyeye ulaşması ve eczacılık mesleğinin eczacılara yüklediği halk sağlığının nöbetçisi olma misyonunu en iyi şekilde yerine getirebilmelerinin sağlanması için gereken tüm çalışmalar bugüne kadar olduğu gibi, önümüzdeki dönemde de hız kesmeden devam edecektir.

Sağlık hizmetlerimizin temel birimini oluşturan meslektaşlarımıza fedakârca çalışmalarından dolayı şükranlarımızı sunuyor, ülkemizin en uç kısmına kadar bu hizmeti sağladıkları için ayrıca minnettarlığımızı da ifade ediyorum.

Eczacılık mesleğinin itibarını daha da yükseltebilmek ve eczanelerimizi yaşatabilmek için sektörde bulunan tüm paydaşların katkısına ihtiyaç bulunduğunu her fırsatta belirtiyoruz.

14 Mayıs’ı eczacılığın anlam ve öneminin hatırlanmasına, mesleğe ömür, emek, katkı ve gönül vermiş, çok değerli hizmet ve gayretleriyle seviye ve değer kazandırmış eczacılarımızın anılmasına bir vesile saymaktayım.

Bu vesile ile tüm Eczacılarımızın 14 Mayıs Dünya Eczacılık Günü’nün kutluyor, hayırlı ve bereketli çalışmalar diliyorum.

 

 

 

                                    Ecz. Mustafa AÇIKGÖZ

                                    AK PARTİ Nevşehir Milletvekili

                                     TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi