“23 Nisan, Milli İradenin Tecellisidir”

“23 Nisan, Milli İradenin Tecellisidir”

IMG_5717

 

           AK PARTİ Nevşehir Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi Sayın Mustafa AÇIKGÖZ, Nevşehir’ den gelen ilkokul öğrencilerini 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle TBMM’ de ağırladı.

               TBMM Başkanı Sayın İsmail KAHRAMAN’ ın öğrenci heyetini kabulü renkli ve samimi görüntülere sahne oldu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Sayın KAHRAMAN: ” Geleceğimizin teminatı çocuklarımız Nevşehir’ den gelerek bizleri mutlu ettiler, şeref verdiler. Gözlerindeki özgüven ve çalışma azmi geleceğimiz adına bize umut verdi.” sözleriyle de samimi açıklamalarda bulundu.

          AÇIKGÖZ, öğrencilerle birlikte basın açıklamasında bulundu:

“23 Nisan 1920, Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’ nin açıldığı ve Türk halkının kayıtsız, şartsız egemenliğini ilân ettiği tarihtir.

23 Nisan İlk defa 1929 yılında Çocuk Bayramı olarak kutlanmaya başlanmıştır. 1979’da, yine ilk olarak altı ülkenin katılmasıyla uluslararası boyuta taşıdığımız bu millî bayramımıza, ortalama olarak her yıl kırkın üzerinde ülkeden gelen ve Türk çocuklarının misafiri olan yabancı ülke çocukları da katılmaktadır. Dünya’da çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye’dir.

Türk milletinin şanlı tarihinde, onun bağımsızlığının sarsılmaz ifadesi olarak en önemli yeri teşkil eden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her yıl yurdumuzda ve yurtdışındaki temsilciliklerimizde, bütün kurumlarımızda, okullarımızda ve her evde çeşitli etkinliklerle kutlanarak, millî birlik ve beraberliğimizi ifade eden güzide günlerden biri olmaktadır.

Kutlu Doğum Haftasını kutladığımız bu günlere; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ nın da denk gelmesi, rahmet ve sevgi peygamberi Hz. Muhammed (sav)’ in hadisini de aklımıza getirmektedir: “Hiçbir ana-baba evladına iyi bir eğitimden, iyi bir ahlaktan daha değerli miras bırakamaz. (Tabarani)”  Bizler çocuklarımıza iyi bir gelecek, refah ve huzur dolu bir vatan bırakmak için çalışıyoruz. Gönlü engin ve insan sevgisi ile dolu yüce milletimizin evlatları, el ele hep birlikte dünya çocuklarımızı da kucaklamaktadır.

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün belirlediği ve çeşitli branşlarda başarılı olan 50 çocuğumuzu TBMM’ de ağırlamaktan onur duyduk. Fedakâr eğitimcilerimize de şükranlarımı sunuyorum.  Gazi Mustafa Kemal’ in “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.” özdeyişi her zaman yüce meclisimizde geçerli olacaktır. Bizler milletten aldığımız güçle millete hizmetkâr olmak için gece gündüz bu yüce TBMM’ de çalışıyoruz.

Bu vesileyle de bütün vatandaşlarımızı Nevşehir’ e bekliyorum. Peri bacalarıyla, ören yerleriyle, balonlarıyla, testi kebabıyla dünyada görünmesi gereken nadir yerlerden bir tanesidir. İnşallah tüm vatandaşlarımızı bekliyorum.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ülkemizin barışı için, kardeşçe yaşaması için, geleceği için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

23 Nisan aziz milletimize ve geleceğimizin teminatı çocuklarımıza kutlu olsun.”

 

IMG_5714

IMG_5717

IMG_5686

IMG_5693

IMG_5710

HYD_1691

HYD_1723

HYD_1736

HYD_1754

HYD_1763

HYD_1677