AÇIKGÖZ, “Anadolu’ nun Yiğit Evlatları; Bedr’ in arslanları ancak, bu kadar şanlı idi”

 

AK Parti Nevşehir Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi Sayın Mustafa AÇIKGÖZ’ ün 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’  nin 102. Yıl Dönümü münasebetiyle yayımladıkları mesajları:

 

 

18 Mart 1915, Türk tarihinde bir askeri ve siyasi başarı olmaktan öte inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın yaradılış tarihidir. Bu tarih, gerek taarruz gerekse savunma savaşlarının başarılarıyla dolup taşan Türk kahramanlık tarihinin en gurur verici ve en parlak sayfalarından biridir.

 

Ecdadımızın bin bir zorluk ve yoklukla, çağın en gelişmiş devletleri karşısında verdiği bu var oluş kavgası, bir milletin uyanıp şahlanmasının tetikleyicisi olmuş; Milli Mücadele’ye de öncülük etmiştir.

 

Çanakkale, İslam ordularının yıkılmaz kapısıdır. Şanlı ordumuz ve aziz milletimiz yedi düvele şunu öğretmiştir:  “Çanakkale Geçilmez”

 

Her yönüyle bir maneviyat hazinesi olan bu harp, hem Türk askerinin cesaretini ve gücünü hem de doğusundan batısına güneyinden kuzeyine Türk milletinin birlik ve beraberlik içerisinde, fedakârlığını ve imanını bir kez daha tüm dünyanın gözleri önüne sermiştir.

 

Gururla kutladığımız Çanakkale Zaferi’nin 102. Yıl dönümünde, ölümleriyle bile yıllar ötesine ders olmayı başarmış Çanakkale şehitlerimizi rahmet, minnet ve özlemle yâd ediyor; başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere tüm destan kahramanlarının aziz hatıralarını tarihe addediyoruz.

 

15 Temmuz hain darbe girişimi karşısında Çanakkale ruhuyla “Tek Vatan, Tek Millet, Tek Devlet, Tek Bayrak” için canlarını tanklara, uçaklara, kurşunlara karşı siper eden kahraman milletimiz; Anadolu’ nun ilelebet vatanımız kalacağını dünyaya bir kez daha göstermiştir.

 

Vatan şairimiz Mehmet Akif ERSOY, vatan ve bayrak uğruna canını feda eden aziz şehitlerimize hitaben, milletimizin iman ve birliğini ne güzel ifade ediyor:

 

O, rükû olmasa, dünyada eğilmez başlar,

Yaralanmış temiz alnından, uzanmış yatıyor,

Bir hilal uğruna, ya RAB, ne güneşler batıyor!

Ey bu topraklar için toprağa düşmüş, asker!

Gökten ecdâd inerek öpse o pak alnını değer.

Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor Tevhid’ i…

Bedr’ in arslanları ancak, bu kadar şanlı idi.

 

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü 102. yıldönümünde, ülkemizin bağımsızlığı, milletimizin birliği ve bütünlüğü uğruna canlarını hiçe sayarak ölüme koşan, bu mukaddes toprakları bize emanet eden, kanıyla, canıyla bu toprakları vatan kılan, kahraman şehitlerimizi rahmet, fedakâr gazilerimizi minnet ve şükran duygularımızla yâd ediyoruz.
 

 

 

                                                    Mustafa AÇIKGÖZ

                                                     AK PARTİ Nevşehir Milletvekili

TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi