AÇIKGÖZ “Kurban Bayramı’ nız Mübarek Olsun”

     AK PARTİ Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi Sayın Mustafa AÇIKGÖZ’ ün, Kurban Bayramı mesajı şöyledir;

 

kurban-bayrami-kapak-foto

 

              Aziz Vatandaşlarım,

     Maneviyatımızın yoğunlaştığı, kurban bereketinin milli birlik, beraberlik, kardeşlik, yardımlaşma duygularının gönüllerimizde yer ettiği; Kurban Bayramı’ mızın hayırlara vesile olmasını dilerim. Yüce Yaradan’ ın “Öyleyse Rabbin için namaz kıl, kurban kes. ( Kevser Suresi-2)” emri gereği, kurban; İbrahimce Allah’ a adanış ve de İsmailce Allah’ a teslimiyettir.

      Ülkemiz için karanlık başlayan 15 Temmuz gecesinde aziz milletimiz; asker elbisesi giymiş Fetullahçı Terör Örgütü’nün Türkiye’yi ele geçirme planında tanklara, helikopterlere, uçaklara göğsünü siper etti. Aziz milletimiz; imanıyla, “tek vatan, tek bayrak, tek devlet, tek millet” aşkıyla hem darbe girişimini, hem büyük bir terör eylemini, hem de gizli bir işgal teşebbüsünü engelleyerek; 16 Temmuz sabahını Yeni Türkiye’ nin aydınlık sabahı kılmıştır. Hedef 2023 sloganıyla çıktığımız bu yolda emin adımlarla kutlu yürüyüşümüze hep birlikte devam ediyoruz.

     Vatanımıza, milletimize ve al bayrağımıza karşı gerçekleştirilen saldırılarda şahadete ulaşan kahraman şehitlerimize Allah’ tan rahmet; vefakâr gazilerimize acil şifalar; aziz ailelerine de şükran ve minnetle sabırlar dilerim. Bu zor zamanlarda gün birlik ve beraberlik günüdür. Şu anda hac farizasını yerine getiren vatandaşlarımızın da haclarının kabul edilmesini diliyorum.

      İlk kıblemiz Mescid-i Aksa’ da ve Filistin topraklarında, İsrail askerlerinin Filistinli kardeşlerimize uyguladığı zulümlerin; Suriye ,Irak, Mısır, Myanmar, Doğu Türkistan ve Arakan’ daki zulümlerin ve zalimlerin son bulduğu; vatanımızda, yakın coğrafyamızda, Türk-İslam aleminde ve tüm dünyada birlik, beraberlik, huzur, güven ve istikrar ortamının hakim olduğu, dargınların barıştığı, hoşgörülü nice bayramlara ulaşmayı Yüce Mevla’ dan niyaz ederim.

       Mübarek Kurban Bayramınızı kutlar; şehrimize, ülkemize, milletimize, İslam dünyasına ve tüm insanlık âlemine huzur, sağlık, mutluluk ve barış getirmesini Cenab-ı Allah’ tan niyaz eder, saygılarımı sunarım.

            Selam ve dua ile…

 

Ecz. Mustafa AÇIKGÖZ

AK PARTİ Nevşehir Milletvekili

TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi