AÇIKGÖZ, “Mazlumların Elinden Tutan Türkiye’dir”

AK PARTİ Nevşehir Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Sayın Mustafa AÇIKGÖZ 2018 Yılı Bütçe Kanunu kapsamında  Gençlik ve Spor Bakanlığı bütçesi hakkında TBMM Genel Kurulunda konuştu.

 

“Sayın Başkanım, çok kıymetli Divan, değerli milletvekili arkadaşlarım, Gazi Meclisin vefakâr çalışanları; bugünün ilk konuşmacısı olarak hayırlı ve bereketli bir çalışma diliyor, aziz milletimizin nezdinde saygıyla muhabbetle selamlıyorum.

Her alanda olduğu gibi, ümmetin ve milletin lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde AK PARTİ hükûmetleri olarak, spor tesisi alanında da yüz yıldır yapılmayanı on beş yılda yapmış, birçok Avrupa ülkesinden daha ileri spor tesisleri ülkemize kazandırılmıştır. Kapalı spor salonu olmayan ilimiz, hatta ilçemiz kalmamıştır. Bugün bütün şehirlerimizde, hatta ilçelerimizde, bırakın toprak sahayı, birden çok yeşil sahalar ve sentetik sahalar bulunmaktadır. Bugün, Nevşehir’imiz, 7 tane kapalı spor salonuyla, 15 yeşil sahasıyla, 2 sentetik sahasıyla, yarı olimpik yüzme havuzuyla ve birçok tesisiyle gençlerimize ve sporseverlere hizmet vermektedir.

Sayın Başkanım, değerli milletvekilleri; ben buradan bir çağrı yapmak istiyorum: Gelin, spor yapıp genç kalalım. Sayın Bakanımızın da içinde bulunduğu -kendisi de gerçekten iyi bir stoperdir- Parlamenter Spor Kulübü olarak geçmiş dönem milletvekillerimiz ve bugünkü milletvekillerimizle salı ve perşembe sabahları MTA’nın spor sahasında antrenman yapıyoruz; hem genç kalıyoruz hem sağlıklı kalıyoruz hem dostluğumuzu, arkadaşlığımızı pekiştiriyoruz hem de katıldığımız bütün turnuvalarda kupaları toplayıp ay yıldızlı formayı en iyi şekilde temsil ediyoruz.
Ben, buradan, değerli bütün milletvekili arkadaşlarımı sabah spora bekliyorum. İnşallah, sağlıklı kalalım, neşeli kalalım.
Son şampiyonluğumuzu da Antalya’da kazanmıştık. Hepinizi bekliyorum inşallah salı ve perşembe sabahları MTA’ya. İnşallah genç ve dinamik kalalım.

 

“Kapadokya’ya Davetlisiniz”

Tabii, yine, ben buradan bir çağrı yapmak istiyorum: Sayın Başkanım, değerli milletvekilleri; biliyorsunuz, dünyada eşi ve benzeri olmayan, doğal güzellikleriyle, balonlarıyla, ören yerleriyle, peribacalarıyla ve doğal butik otelleriyle Kapadokya’mıza, Nevşehir’imize Süper Birinci Lig takımlarını ve lig takımlarını kamp yapmaya, yaz kampını yapmaya davet ediyorum. “Niye Nevşehir, niye Kapadokya?” diyecek olursanız çünkü doğal güzellikler arasında antrenman yapma ve bulunduğu rakım itibarıyla, havasıyla sporcu sağlığına en uygun, en doğal şartları içermektedir. Yine, Kapadokya’mız, biliyorsunuz, otelleriyle, tesisleriyle gerçekten bu altyapıya hazır. Yerel yöneticileriyle, değerli milletvekilleriyle ve misafirperver halkımızla ben bütün lig takımlarını, Göztepe’mizi, Adana’mızı, Malatya’mızı, Antalya’mızı, inşallah, yaz kamplarını Kapadokya’da, Nevşehir’de yapmaya davet ediyorum. Ayrıca, bütün milletvekili arkadaşlarımızı ve değerli halkımızı da yine Kapadokya’mıza davet ediyorum.

 

“Mazlumların Elinden Tutan, TÜRKİYE’dir”

Sayın Başkanım, değerli milletvekilleri; devlerin kıvranışına, cücelerin çırpınışına aldırmadan tarihin en büyük iman devini ayağa kaldırmak için Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde gecemizi gündüzümüze katıp çalışıyoruz. O öyle imanlı bir dev ki zalime dur diyen, mazlumun elinden tutan, gittiği yere barış, huzur, esenlik götüren, bu çarpık, bozuk düzende elif gibi dimdik duran bir Türkiye’dir. On beş yıldır dünyanın her yerinde mazlumların gür sesi, ümmetin umudu Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan zalimlere karşı dik durdu; korkmadan, yılmadan, yorulmadan da mağdurların yılmaz savunuculuğuna devam etti. Biz bu zulümlere karşı sağır, dilsiz, vurdumduymaz olamayız, kayıtsız kalamayız. Milletin lideri her platformda haklı seslenişini dile getirirken Asım’ın nesli de yerli ve millî değerlerini yaşayarak, yaşatarak en güzel örneği teşkil etmeye devam edecektir.

 

“Kudüs, Sahipsiz Değildir”

Kudüs’ün sahipsiz olmadığını dünyaya gösteren Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. 1516 yılında Osmanlı Devleti hâkimiyetine alınan Kudüs 1917 yılının sonuna kadar huzur, kardeşlik, barış kenti olarak kaldı. Üç dinin kutsal şehri Kudüs saygıyla yaşanılan bir şehirken terörle anılan bir şehre dönüştürülmeye çalışılıyor. Ama unutulması ki Türkiye son sözünü söylemedi, kimse de sabrımızı ve gücümüzü sınamaya kalkmasın. Yerli ve millî gücümüzle barışın savunucusu, zalimin hasmı, mazlumun hamisi olmaya devam edeceğiz.

Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; öz yurdundan uzakta yaşayan bütün Müslüman kardeşlerimize selam olsun. 15 Temmuz 2016’da millî demokrasi destanı yazan, can veren, gözlerini kırpmadan şehadete koşan, yurdumuza alçakları uğratmayan, gövdelerini siper ederek o hayasız akını durduran şehitlerimize, kutsiyeti ve vatanı uğrunda şehadet şerbetini içen tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.
“Kutlu Belde Kudüs’e Selam Olsun”

Hangi dinden, dilden, milletten olursa olsun, terör devleti İsrail’in Filistin’deki işgalinin son bulması için uluslararası kamuoyunda çaba sarf eden barış elçilerine şahsım ve mazlumlar adına teşekkür ediyorum. Bu vesileyle kutlu belde Kudüs’e selamlar sunuyorum.
Sizleri saygıyla sevgiyle, muhabbetle selamlarım.

2018 bütçemizin hayırlı uğurlu, bereketli olmasını, ümmete ve millete hayır getirmesini temenni ediyorum inşallah.” dedi.