Açıkgöz “Milletin Dirilişi, 15 Temmuz”

“Milletin Dirilişi, 15 Temmuz”

 

 

AK Parti Nevşehir Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Mustafa Açıkgöz, 15 Temmuz’da milletimizin kahramanlığının yıl dönümü münasebetiyle mesaj yayımladı.

 

“Milletin Dirilişi, 15 Temmuz”

 

Yüce milletimiz 15 Temmuz’da vakur duruşuyla tarih yazdı. Birlik ve beraberliğimizin, kardeşliğimizin ve ortak kültürel değerlerimizin sarsılmaz bağlarla bağlı olduğunu dosta, düşmana ve tüm dünyaya bir kez daha milletçe bildirdik. Kahraman milletimiz, Türkiye’nin kutlu yürüyüşüne devam etmesini sağlayarak tarih yazdı.

Alçak, hain, şerefsiz FETÖ/PDY terör örgütü milletimizin birlik beraberlik kardeşlik ve Cumhurun Başkanını hedef almıştır. Ancak basiretli ve ferasetli aziz milletimiz, gönlündeki iman ve vatan aşkı ile gereken cevabı 15 Temmuz gecesi vermiş ve ilelebet vermeye devam edecektir.

 

15 Temmuz hain darbe girişiminde alçak saldırılara göğsünü siper eden yediden yetmişe vatan evladımız, söz konusu vatan olduğunda dün olduğu gibi bugün de canını seve seve feda edeceğini tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir.

 

2023 hedefiyle çıktığımız kutlu yolda, hedefimiz sadece bizim değil yakın coğrafyamızın da barışı, huzuru, geleceği için önemli bir hedeftir. Tarihin her döneminde Sultan Alparslanlar, Yavuz Sultan Selimler, Fatih Sultan Mehmetler, Sultan Abdülhamidler, Çanakkale kahramanlarımız, 15 Temmuz kahramanlarımız gibi bir ve beraber olursak; dünya üzerinde bizim kardeşliğimizi bölebilecek bir güç yoktur. Aydınlık geleceğimizin müjdesi; bir ve beraber olarak hareket etmemize, çalışmamıza, karar vermemize bağlıdır.

 

15 Temmuz gecesi Cumhurun Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kahraman milletimizi meydanlara davet etmesiyle milletimiz kahramanlık destanını Türkiye’nin dört bir yanında yazdı. Nevşehir sokaklarında, Ankara sokaklarında, İstanbul sokaklarında meydanları doldurarak, inançları, vatanları, bayrakları, özgürlükleri, gelecekleri için darbecilere meydan okuyan vatandaşlarımın her birine ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum.

 

 

Bizim davamız; milletimizin bekası davasıdır. Bizim derdimiz ümmetin birlik ve beraberlik içerisinde, dünyada barış içerisinde yaşaması davasıdır. Üstad Necip Fazıl ne güzel söylüyor: “Eyvah, eyvah, Sakaryam, sana mı düştü bu yük?/Bu dâva hor, bu dâva öksüz, bu dâva büyük! ../Ne ağır imtihandır, başındaki, Sakarya! /Binbir başlı kartalı nasıl taşır kanarya?/İnsandır sanıyordum mukaddes yüke hamal./Hamallık ki, sonunda, ne rütbe var, ne de mal,/Yalnız acı bir lokma, zehirle pişmiş aştan; /Ve ayrılık, anneden, vatandan, arkadaştan.” Bizim için dünyada huzurun, barışın, kardeşliğin hâkim kılınmaya çalışılması bir yük değil, ilahi bir sorumluluktur. Biliyoruz ki aziz milletimiz bu bilinçte, bu imanda, bu gayrettedir. Büyüyen ve gelişen Türkiye, dünyanın on büyük ekonomisinden biri olma, ‘yerli ve milli’ değerleriyle ‘Güçlü Türkiye’ hedefiyle çalışmaktadır. 16 yıldır sayısız reformlara imza atan AK Kadrolar; milletimizden aldığı gücü yine milletimizin huzuru, refahı, bekası ve güçlü yarınları inşa etmek için kullanmaktadır. Bizim sevdamız: aziz milletimizdir, ‘Güçlü Türkiye’dir.

Türkiye, ayağa kalktı. Millî ve yerli kalkınma modeliyle hızlı, istikrarlı ve kararlı büyüyen Türkiye’nin önünde duramıyorlar, duramayacaklar. Milletimize hedef biçenler, hadsizliği ele alıp kefen biçenler bilsinler ki bu çılgınlığa kapılanların sonları hüsran olmuştur. Adı ne olursa olsun PKK/FETÖ/PDY/YPG/DAEŞ terör örgütlerinin hepsi birdir; terörle ve terör sevicilerle kararlı mücadelemiz her daim devam etmektedir. Sırtını terör örgütlerine yaslayanlar, teröre destek verenler hiçbir zaman kazançlı çıkamamıştır. Biz her yerde, her zaman ‘Tek millet, tek devlet, tek bayrak, tek vatan’ derken sadece sözde bu değerlerimize sahip çıkmıyoruz; bu uğurda gerekirse canımızı feda ediyoruz. Aziz ve kahraman milletimizle 15 Temmuz’da da olduğu gibi hep birlikte canımızı feda ederek kutsalımıza sahip çıktık.

 

 

“Egemenlik, Yüce Milletimizindir”

 

‘Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız.’ Hep birlikte meydanlarda milli irade ve demokrasi nöbetleri tuttuk. Biz hep ‘Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet’  dedik. Ay yıldızlı şanlı bayrağımızla aziz vatandaşlarımızı, gece gündüz demeden meydanlarda olduk.

 

Güçlü devletimizle, istikrarlı hükümetimizle eski Türkiye anlayışını hafızalardan sildik. Vizyonu, misyonu ve hedefi olan Güçlü Türkiye, uluslararası kamuoyunda da söz sahibi olan bir ülkedir. Türkiye, rol biçilen üçüncü sınıf bir devlet değil; tarihe yön vermiş bir medeniyetin, kahraman ecdadımızın evlatlarının ülkesidir.

 

Bizlere bu kutsal toprakları vatan kılan ecdadımızı, 15 Temmuz’da canlarını feda eden 251 şehidimizi, hemşerimiz şehit PÖH Demet Sezen’i ve tüm şehitlerimizi bir kez daha şükran, minnet ve rahmetle yâd ediyorum. 15 Temmuz’da yaşlısıyla genciyle, kadınıyla erkeğiyle gazilik şerefine mazhar olan 2193 gazimize, fedakâr ailelerimize de minnetlerimi sunuyorum. Rabbim, hainlere bir daha fırsat vermesin. Aziz vatanımızda şanlı bayrağımız ilelebet var olsun. Allah’ın izniyle milletimiz ve milli egemenlik, sonsuza kadar bu kutsal vatanımızda var olacaktır.

 

 

Ecz. Mustafa AÇIKGÖZ

AK PARTİ Nevşehir Milletvekili

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi