AÇIKGÖZ ” Milletle Yaşadın, Milletle Yaşa AK PARTİ”

“AK DESTANLARI, BİRLİKTE YAZDIK”

makam 1

 

               Saygıdeğer Vatandaşlarım, Çok Değerli Dava Arkadaşlarım,

 

     “15 yıl önce bir umut olarak doğdu, umudu hiç boşa çıkarmadı. Hala en büyük umut! İyi ki doğdun, milletle yaşadın, milletle yaşa AK Parti!”

 

   Üzerinde kara bulutlar dolaşan, umutları yıpranmış, yorulmuş, karamsar, ekonomisi çok ağır bir krizin içine girmiş, bütün umutlarını Uluslararası Para Fonu’ndan gelecek borçlara bağlamış, buhranlı ve karanlık günleri yaşayan Eski Türkiye tablosu vardı. Bu karanlık tablodan, halkın kendi eliyle 14 Ağustos 2001 tarihinde kurduğu Adalet ve Kalkınma Partisi; milletin iradesini yine milletten aldığı güçle millete hizmetkâr olmak için çalışan kutlu bir hareket olarak doğdu.

   Kurucu Genel Başkanımız, ustaların ustası, büyüğümüz Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN liderliğinde davaya gönül vermiş gönlü imanlı, inançlı ve kararlı insanlarımızla hem Türkiye’ ye hem de ümmete cesaret veren AK Parti, milletimizin teveccühü ile 15 yıldır milletimize hizmetkâr oldu, olmaya da devam edecektir.

 

     Eski Türkiye’ nin ekonomik, sosyal, siyasi sorunlarının çözülmesi ve ülkemizin aydınlığa kavuşması için AK Parti kadroları 15 yıldır gece gündüz demeden çalışmaktadır.

        Kaderi ülkenin kaderiyle özdeşleşen, 15 yaşındaki AK Parti Teşkilatı kuşkusuz her türlü övgüyü ziyadesiyle hak ediyor. Dağ-taş demeden,  kar-kış demeden, durmak yok yola devam diyen ve bütün zorluklara göğüs geren gönüldaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Sanıyorlar ki biz 15 yıllık bir yoldan geliyoruz, biz asırlardır hep birlikte yürüyoruz, asırlardır hem vatanımızı, hem milletimizi, hem de elimizin ulaşabildiği tüm mazlumları korumak için, ümmet-i Muhammed’ i gözetmek için, dünyayı daha yaşanabilir bir yer haline getirmek için mücadele veriyoruz. Reis’ imizin dediği gibi “Biz, kökü mazide olan atiyiz.”.

        Kutlu yürüyüşümüzde iki düstur vardı: adalet ve kalkınma. Kutlu yürüyüşümüzü engellemeye kalkışan şer odaklarına ve haksızlıklara karşı “adalet”. Yeni Türkiye ve 2023, 2053, 2071 hedeflerimiz doğrultusunda hem Türkiye’ yi büyütmek hem de kardeşliği, birliği, beraberliği, hoşgörüyü, millî ve manevî değerleri büyütecek topyekün “kalkınma”.

        Bu değerlerimizi ve Yeni Türkiye’ nin gücünü engellemek isteyen iç ve dış şer odakları 15 Temmuz gecesi FETÖ/ PDY olarak milli iradeye darbe girişiminde bulundu. Gönlü iman ve vatan sevgisiyle dolu aziz milletimiz; milli iradeye, demokrasiye sahip çıktı, sizler bu vatana ve ay yıldızlı bayrağa canlarınız pahasına sahip çıktınız. Aziz milletimizden Allah, razı olsun. 24 saat geçmeden kalkışma, milletimizin feraseti, birlik ve beraberliği ile sonlandırıldı. Hiçbir zaman darbe girişiminde bulunanlar kazanlar olmadı, olmayacak da!

        Yüce milletimiz bu vakur duruşuyla tarih yazdı. Türkiye’ nin kutlu yürüyüşüne devam etmesini sağlayarak sizler tarih yazdınız. Birlik ve beraberliğimizin, kardeşliğimizin ve ortak kültürel değerlerimizin sarsılmaz bağlarla bağlı olduğunu dosta, düşmana ve tüm dünyaya bir kez daha bildirdiniz. Yüce milletimiz, AK Parti kadrolarımız, Başkomutanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Genel Başkanımız, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın eşliğinde bu ülkede o günden itibaren bunların yaşanmaması için elimizden geleni yaptık ve inşallah yapmaya devam edeceğiz.

     14 Ağustos 2001’den bugüne kadar AK Parti Teşkilatında görev almış kurucularımızdan Merkez Karar ve Yönetim Kurulu üyelerimize, Genel Başkanlarımıza, Genel Başkan yardımcılarımızdan bakanlarımıza, milletvekillerimizden il-ilçe başkanlarımıza, belediye başkanlarımızdan il genel meclisi, belediye meclis üyelerimize, belde ve köy temsilcilerimizden sandık müşahitlerimize kadar tüm gönüldaşlarımızı selamlıyorum.

     Teşkilatımızda görev yapmış, kendileriyle birlikte yol yürüdüğümüz, bugün aramızda bulunmayan, ahirete irtihal etmiş kardeşlerimi rahmetle, minnetle yâd ediyorum, mekânlarının cennet olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

        Vatan, millet, bayrak ve devlet aşkına canlarını feda eden aziz şehitlerimize Allah’ tan rahmet, kahraman gazilerimize acil şifalar; yüce milletimize geçmiş olsun diliyorum. Milletimiz ve milli egemenlik, sonsuza kadar bu kutsal vatanımızda var olacaktır.

        Bize güvenerek bugünlere taşıyan aziz vatandaşlarımıza her zaman minnettarız. Birlik, beraberlik, kardeşlik içerisinde daha nice 15 yıllara ulaşmamızı Cenab-ı Allah’ tan niyaz eder; tüm vatandaşlarımıza saygı, sevgi ve muhabbetlerimi sunarım.

Ecz. Mustafa AÇIKGÖZ

AK PARTİ Nevşehir Milletvekili

TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi