Açıkgöz : “Milli İrade Nöbetimiz Devam Ediyor, Meydanları Boşaltmayalım”

Açıkgöz : Milli İrade Nöbetimiz Devam Ediyor. Meydanları Boşaltmayalım!

milletçe meydanlardayız
AK Parti Nevşehir Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi Mustafa Açıkgöz : “Darbe girişimine karşı başlatmış oldukları nöbete tüm vatandaşları davet ederek, Demokrasi Nöbetimiz Devam Ediyor. Meydanları Boşaltmayalım!  Sayın Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Recep Tayyip ERDOĞAN Beyefendilerin de ifade ettiği gibi ‘Rehavet yok, hafta boyunca bu meydanlardayız’  ” çağrısında bulundu.
 
Türkiye genelinde olduğu gibi ilimiz Nevşehir meydanında da toplanan on binlerce hemşerimiz; darbe girişimini ay yıldızlı bayrağımızı sallayarak ve “Devlet-Millet el ele” sloganı atarak protesto etti.

Türkiye’de iki gün önce Türk Silahlı Kuvvetleri içerisindeki bir grup askerin darbe girişimine tepkiler artarak devam ediyor.

Cumartesi akşam Ziraat Bankası önünde toplanan kalabalığa hitap eden AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz , “Sizler bugün çocuklarınız ve torunlarınız için nöbet tutuyorsunuz” dedi.

Nevşehir’de ilk günden bu yana vatandaşlarla birlikte demokrasi nöbeti tutan AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, demokrasinin kazanması için vatandaşları sokağa davet etti.

6

“Rehavet yok, hafta boyunca bu meydanlardayız”

Darbe girişiminin ikinci gününde AK Parti İl binası önünde toplanarak Atatürk Bulvarı Ziraat bankası önüne kadar Milli irade için yürüyen kalabalığa hitap eden Milletvekili Açıkgöz, “Türkiye’mizi 1960’la götürmeye çalışan bir zihniyetle karşı karşıyayız. Dün geceden bu yana hak ve batılın mücadelesi içerisinde Türkiye’yi geriye götürmeyi planlayan,  Adnan Menderes’i asan Turgut Özal’ı zehirleyen zihniyet dün itibari ile milletin %52′ lik oyuyla seçilen Cumhurbaşkanımız Reisimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı da milletin iradesini de hiçe saymaya kalkmışlardır. Sizler dün geceden bu yana uyumayarak, demokrasi nöbeti tutarak buna müsaade etmediniz. Bizler bu gece sabaha kadar nöbetimizi sürdüreceğiz. Allah hepinizden razı olsun. Sizler bugün çocuklarınız ve torunlarınız için nöbet tutuyorsunuz. Biz, bugün sabaha kadar yatmayacağız ki onlar yarınlarda rahat etsinler.” dedi.

2
Açıkgöz, çağrısını yineledi: ” Vatan, millet, bayrak ve devlet aşkına; devletimize yapılan darbe girişimine karşı tüm vatandaşlarımızı meydanlara bekliyoruz.”

AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz yaptığı çağrısında ; Bugün saat : 21:00 de Türk Telekom önünde devletimize, milletimize ve reisimize sahip çıkmak için demokrasi nöbetimiz devam edecek olup milletçe meydanlardayız, demokrasi nöbetimiz devam edecek. Vatandaşa sms yoluyla çağrısını yineleyen AÇIKGÖZ: “Aziz hemşerilerim; devletimize, milli iradeye ve Reis’ imize sahip çıkmaya 21.00′ de Türk Telekom önüne ay yıldızlı bayrağımızla bekliyoruz, milletçe meydanlardayız.” Cumhurbaşkanımız Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’ın söylemleriyle “Rehavet yok, hafta boyunca bu meydanlardayız” gevşemek yok dedi. Açıkgöz açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi;

Uyarmak istiyoruz! Süreç bitmedi. Kalkışma devam edebilirler. Duyarlılıklarımız en üst düzeyde, bilincimiz en açık şekilde sorumluluklarımızın başında olmamız gerekiyor.

IMG_9071

Her an teyakkuzda ve meydanlarda olmak zorundayız. Bu kalkışma ve ihanet ilanı kısa sürede atlatılsa bile kalkışma, girişim ve darbeye teşebbüs çabaları küresel ve ulusal ölçekte bundan sonra da devam ettirilmeye çalışılabilir. Tüm halkımızı sorumluluğa, en üst duyarlılıkta diri olmaya davet ediyoruz. Gün birlik ve beraberlik günüdür. Allah, direnenlerin ve basiret sahiplerinin yanındadır. Kutlu yürüyüşümüz devlet-millet el ele devam ediyor, ilelebet de devam edecektir.” ifadelerine yer verdi.
IMG_9088

Açıkgöz, “Demokrasi Şehitlerimize Allah’ tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar; milletimize geçmiş olsun diliyorum.

Milletimiz ve milli egemenlik sonsuza kadar bu kutsal vatanımızda var olacaktır.”