Açıkgöz, “Paylaştıkça, Bereketlenir”

“Paylaştıkça, Bereketlenir”

 

Aziz Hemşerilerim,

Maneviyatımızın yoğunlaştığı, kurban bereketinin milli birlik, beraberlik, kardeşlik, yardımlaşma duygularının gönüllerimizde yer ettiği; Kurban Bayramı’mızın hayırlara vesile olmasını dilerim. Yüce Yaradan’ın “Öyleyse Rabbin için namaz kıl, kurban kes. ( Kevser Suresi-2)” emri gereği, kurban; İbrahimce Allah’a adanış ve de İsmailce Allah’a teslimiyettir. Aziz milletimiz, tarih boyunca ancak Allah’ın huzurunda rükûda ve secdede eğilmekten başka hiçbir beşeri gücün önünde eğilmedi.

 

1071’de Malazgirt’ten bugüne aziz milletimize ve bu ümmete kendini adamış kahraman liderlerimizle vatan bildiğimiz bu kutsal topraklarda hep birlikte kardeş olarak yaşadık. Aziz milletimiz; imanıyla, “tek vatan, tek bayrak, tek devlet, tek millet” aşkıyla 15 Temmuz’da hem darbe girişimini, hem büyük bir terör eylemini, hem de gizli bir işgal teşebbüsünü engelleyerek; 16 Temmuz sabahını Yeni Türkiye’nin aydınlık sabahı kılmıştır. Geçtiğimiz 16 yılda ‘Hedef 2023’ sloganıyla çıktığımız bu kutlu yolda Türkiye’yi demokraside ve ekonomide emin adımlarla geliştiriyor; kutlu yürüyüşümüze milletimizle el ele hep birlikte devam ediyoruz. Geleceğimizin teminatı gençlerimize 2053 ve 2071 vizyonlarımızı emanet ediyoruz. Bu zor zamanlarda gün birlik ve beraberlik günüdür.

 

Vatanımıza, milletimize, devletimize ve al bayrağımıza karşı gerçekleştirilen saldırılarda şahadete ulaşan kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet; vefakâr gazilerimize acil şifalar; aziz ailelerine de şükran ve minnetle sabırlar dilerim. Şu anda hac farizasını yerine getiren vatandaşlarımızın da haclarının kabul edilmesini diliyorum.

 

İlk kıblemiz Mescid-i Aksa’da ve Filistin topraklarında, İsrail askerlerinin Filistinli kardeşlerimize uyguladığı zulümlerin; Suriye, Irak, Mısır, Myanmar, Doğu Türkistan ve Arakan’daki zulümlerin ve zalimlerin son bulduğu; vatanımızda, yakın coğrafyamızda, Türk-İslam âleminde ve tüm dünyada birlik, beraberlik, huzur, güven ve istikrar ortamının hâkim olduğu, dargınların barıştığı, hoşgörülü nice bayramlara ulaşmayı Yüce Mevlam’dan niyaz ederim. Bayram; sevgiyi, muhabbeti ve samimiyeti paylaştıkça bereketlenir. Bayramda sevdiklerimize ulaşmak için çıktığımız yollarda trafik kurallarına uyarak güvenli ve konforlu bir şekilde sevdiklerinize kavuşmanızı dilerim.

 

Mübarek Kurban Bayramı’mızı en kalbi duygularımla kutlar; bayramımızın Nevşehir’imize, ülkemize, milletimize, İslam dünyamıza ve tüm insanlık âlemine huzur, sağlık, mutluluk ve barış getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.

 

Selam ve dua ile…

 

Ecz. Mustafa AÇIKGÖZ

AK PARTİ Nevşehir Milletvekili

TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi