AÇIKGÖZ, “Tek Millet, Tek Devlet, Tek Vatan, Tek Vatan İçin EVET”

     AK PARTİ Nevşehir Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Mustafa AÇIKGÖZ ve Dünya Etnospor Konfederasyonu Genel Başkanı, TÜRGEV Yönetim Kurulu üyesi Bilal Erdoğan, Dünya Erdemli Sanayici ve İş Adamları Derneğinin (DERSİAD), İBB Deniz Köşk Toplantı Salonu’nda düzenlediği “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve İş Dünyasının Kazanımları” konulu programa katıldılar. Burada 16 Nisan’da yapılacak referandum hakkında konuştu.

AÇIKGÖZ, burada yaptığı konuşmasında,” 15 Temmuz hain darbe girişiminde milletimizle bir olarak vatanını, bayrağını koruyan fedakar polislerimizin anlamlı günlerini ve Türk Polis Teşkilatımızın 172.Kuruluş yıldönümünü kutluyorum.

Bir hadsizlik örneği göstererek EVET oyu veren milletimizi, denize dökeceğini ifade eden zihniyete 16 Nisan’da milletimiz #EVET oyuyla cevap verecek.

16 Nisan’daki halk oylamasında EVET oylarımızla Türkiye’nin güçlü geleceğinin temellerini hep birlikte atacağız.

EVET oyu kullanmak için birçok sebebimiz var: Bütün şer odakları hayırda birleşti; bunlar, milletimizi yetmiş sente muhtaç eden zihniyetle aynılar.

Güçlü Türkiye için, ekonomisi büyük Türkiye için, mutlu yarınlar için, sürekli istikrar için, milletimiz için kararımız net oyumuz EVET

‘Tek bayrak, tek vatan, tek millet, tek devlet’ için 16 Nisan’da da daima millet kararımız EVET.”

      Toplantıda konuşan Sayın Bilal ERDOĞAN da şunları söyledi: “Darbe girişimi olmasaydı demek ki en az 4 büyüyecektik. Bu neyi gösteriyor? Bizim bu çalkantılı dünya konjonktüründe Türkiye’nin koalisyonla bilmem neyle kaybedecek zamanı yok. Bu sistem bir daha koalisyon olmasın diye bir formül. 15 Temmuz yönetim sistemini düzenleyen, toparlayan anayasal bir değişikliği kaçınılmaz ve gerekli hale getirdi. Bu değişikliği yapmak zorundayız. Ve bir de şu gerçeği kabul etmek lazım, babam diye söylemiyorum, bu değişikliği Recep Tayyip Erdoğan varken yaptık yaptık. Bu değişiklik Tayyip Erdoğan sonrası için lazım. Ama böyle bir değişikliği Tayyip Erdoğan’dan sonra Türkiye yapabilir mi? Bana sorarsanız biraz sıkar.”