HEMŞİRELER HAFTASI KUTLU OLSUN

hemşireler günü

 

     AK PARTİ Nevşehir Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi Mustafa AÇIKGÖZ, Nevşehir Devlet Hastahanesinin düzenlediği Hemşireler Haftası kutlama programına katıldı.

 

        Hemşireliğin kutsal bir meslek olduğunu ifade eden AÇIKGÖZ, yaptığı konuşmada ” Ebeler ve Hemşireler Haftası Kutlu Olsun. Sağlık; bireylerde zorunlu, vazgeçilmez ve hayatın her döneminde aynı önemi koruyan temel ihtiyaçlardan biridir. Bu ihtiyaca cevap veren personel içinde en önemli meslek gruplarından biri de hemşirelerdir. Hemşirelik, güç çalışma şartlarını gerektiren, özveri, sabır, hoşgörü kavramlarını içinde bulunduran zor bir meslektir. Hemşirelik, diğer mesleklerde olduğu gibi, toplumsal ihtiyaçlardan doğan, insan hayatıyla yakından ilgili bir meslektir. Ekip çalışmasını bilen, el becerisi olan, hızlı çalışan hünerli eller ister. Temelinde sevgi ve saygı yatar. Hemşire din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin, birey, aile ve topluma sağlığını kazandırmak için çalışır. Bu nedenle, hemşirelerin, hem eğitim açısından hem de psikolojik, sosyal ve ekonomik açıdan desteklenmesi gereken bir meslek grubu olduğu ortaya çıkmaktadır. Sağlık hizmetlerinin aksatılmadan yürütülmesi ve tedavinin başarıya ulaşmasında etkin bir rol oynayan hemşirelerimiz, birey ve toplum sağlığının korunması, hastaların bilimsel esaslara göre bakımının yapılması konularında verdikleri hizmetlerle, insan sevgisiyle icra edilen kutsal bir mesleğin mensuplarıdır. Ülkemizin her köşesinde, insan hayatının kutsallığından ödün vermeden büyük bir gayret ve özveriyle mesleğini yerine getiren hemşirelerimiz, sağlık sektörünün vazgeçilmez temsilcileridir.                                                                                                                                                                                    

İnsana sevgi, ilgi, hoşgörü ve sabırla hizmet sunan hemşirelik günümüzde, sağlık hizmetleri alanında ağır sorumluluklar üstlenen bir meslek olma özelliğini taşımaktadır. Hemşirelerimizin, yaptıkları hizmetin ve mesleğin kutsallığı ölçüsünde, insan sevgisiyle dolu olan bu mesleğin sağladığı manevi hazzın, dünyanın hiçbir şeyi ile değişilemeyecek güzellikte olduğuna inanıyorum. Büyük fedakarlıklarla bu kutsal mesleklerini yerine getirmekte olan tüm hemşirelerin ‘12 Mayıs Hemşireler Günü’nü kutlar, tüm sağlık personelimize çalışmalarında başarılar dilerim.” dedi.

IMG_6494

IMG_6495

IMG_6496

IMG_6497

IMG_6498

IMG_6499

IMG_6500

IMG_6501

IMG_6502

IMG_6503