Milletvekili AÇIKGÖZ’den “Acıgöl Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu” Müjdesi

AK PARTİ Nevşehir Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Sn Mustafa AÇIKGÖZ’den Acıgöl ilçemize müjde geldi. 

 

 

Açıkgöz yaptığı açıklamasında “Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK)’ün onayı Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitemize bağlı olarak, Nevşehir’imizin Acıgöl İlçesine ‘Acıgöl Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’ muzu en kısa sürede eğitim öğretime kazandıracağız. Nevşehir’imizin her alanda gelişip kalkınmasına, marka şehir olarak gelişimimize büyük katma değer katan üniversitemizin bünyesine bir meslek yüksekokulu daha kazandırmanın mutluluğunu paylaşıyoruz.  Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörümüz Sn Prof.Dr. Mazhar BAĞLI, Acıgöl Belediye Başkanımız Sn Ercan ERTAŞ ile ortak çabalarımız sonucu  Acıgöl ilçemize ‘Acıgöl Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’ kurulmasına yönelik teklifi YÖK’ün 11/01/2018 tarihli Yükseköğretim Genel Kurul toplantısı ve 2547 Sayılı Kanun’un 2880 Sayılı Kanun’la değişik 7/d-2 maddesi uyarınca kabul edilen okulumuz hayırlı olsun.”

 

 

“Güzide ilçemiz Acıgöl’ümüze üniversitemiz bünyesinde 8’inci meslek yüksek okulumuzu kazandırmanın mutluluğunu hemşerilerimizle paylaşıyoruz. AK Parti hükümetleri olarak 15 yıldır önceliğimiz eğitim oldu. Hemşerilerimizin girişimleri ve hayırseverlerin destekleriyle bina teminine yönelik görüşmelerimiz ve çalışmalarımız da devam ediyor. İnşallah en kısa zamanda hayırseverlerimizin destek ve yardımlarıyla  açmayı planladığımız Üniversitemizin 8’inci Meslek Yüksekokulumuz, Acıgöl ilçemizin de her alanda kalkınmasına öncü olacak.  Bu süreçte birlikte gayret gösterdiğimiz Acıgöl Belediye Başkanımız Sn Ercan ERTAŞ’a, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörümüz Sn Prof.Dr. Mazhar BAĞLI’ya, Milletvekillerimiz Sn Murat GÖKTÜRK’e, Sn Ebubekir GİZLİGİDER’e, Başbakanımız Sn Binali YILDIRIM’a, talimatlarıyla her daim eğitim ve öğretime öncelik veren Cumhurbaşkanımız Sn Recep Tayyip ERDOĞAN’a şahsım ve ilimiz adına teşekkür ediyorum.”

 

 

Kurulma aşaması tamamlanan  Acıgöl Teknik Bilimleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde açılması planlanan bölüm ve programlar ise şu şekildedir: İnşaat Teknolojisi, İş Sağlığı ve Güvenliği, Makine ve Kaynak Teknolojisi, Makine Resim Konstrüksiyon, Kimya ve Kimyasal İşleme Teknoloji, Gıda İşleme, Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi.