“Nevruz, Yeni Fidanlarımızın Yeşermesine Vesile Olsun.”

           IMG_4457

           AK Parti Nevşehir Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi Sayın Mustafa AÇIKGÖZ, “Nevruz Bayramı” ve “Ormancılık, Su ve Meteoroloji Günü ” dolayısıyla fidan dikti.

                      Nevşehir Şehitleri ve Gazileri Hatıra Ormanı fidan dikimi için Göre Kasabası Aşıklı Dağ mevkinde ağaçlandırma çalışmalarına katılan Sayın AÇIKGÖZ, bizzat fidan dikiminde bulundu. Nevşehir Özel İnsanlar Eğitim Uygulama Merkezi Hatıra Ormanına da özel kardeşlerimizle fidan dikimi gerçekleştirildi. Özel kardeşlerimizin mutluluğu gözlerinden okunuyordu.

             Etkinlik sonrasında açıklamalarda bulunan AÇIKGÖZ: ” Nevruz Bayramı ve Ormancılık, Su ve Meteoroloji günü kapsamında Yeşil Nevşehir için fidanlarımızı dualarla bereketli topraklarımıza diktik. Nevruz’ un yeni fidanlarımızın yeşermesine vesile olmasını temenni ediyorum. Ecdadımızın sevgi tohumları ektiği yurdumuzda, barışın, kardeşliğin, birlik ve beraberliğin devam etmesini niyaz ediyorum.  Milli birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere en anlamlı cevap, 79 milyon vatandaşımızın sağduyulu ve vakur duruşu olmuştur. Bizler Ulu Çınar, Osmanlı Devleti’ nin, torunları olarak yüzyıllardır barış coğrafyası Anadolu’ yu doğusundan batısına kuzeyinden güneyine birlikte vatan edindik, birlikte mücadele ettik, Ulu Çınar’ ın gölgesinde kardeşçe yaşadık. Bugün burada Yüce Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) Efendimizin ‘ Kıyamet kopacağını bilseniz, elinizdeki fidanı dikiniz.’ hadis-i şerifleri gereği dualarla fidanlarımızı diktik. Bu fidanları hep birlikte yaşatacağız.” dedi.

                     Hatıra fotoğraflarının çekimi sonrasında etkinlik son buldu.

IMG_4485

IMG_4481

IMG_4478

IMG_4475

IMG_4467

IMG_4463

IMG_4493

IMG_4489