“Nevşehir Devlet Hastanemiz Büyümeye Devam Ediyor”

“Nevşehir Devlet Hastanemizde Bir İlk Daha”

 

           AK PARTİ Nevşehir Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı

Kâtip Üyesi Mustafa AÇIKGÖZ, Nevşehirli hemşerilerimize

müjde verdi. “Yakın zamanda Anjiografi Merkezinin açılışını

gerçekleştirdiğimiz hastanemizde, MIHÇILAR ve SONUGELEN

ailelerimizin katkılarıyla 2 adet Tam Donanımlı Uyku

Laboratuvarı en kısa zamanda Nevşehirli hemşerilerimize

hizmet vermeye başlayacaktır.” dedi. 

 

 IMG_7180

     Laboratuvarın hastanemize kazandırılması ile ilgili açıklama yapan AÇIKGÖZ “14 yıldır AK PARTİ iktidarı olarak sağlıkta teknolojik devrim yaptık. Hastane odalarını koğuştan gerçek hastane odasına dönüştürdük. İçinde banyosu ve tuvaleti olan oda sayısında yüzde 500’lük artış sağladık. Hastanelerimizi tıbbi cihaz fakiri olmaktan kurtardık. Ülkemiz genelinde hastanelerimizin yoğun bakım ve yenidoğan kapasitelerini önemli ölçüde artırdık. Gelişmiş ülkelerin 30 yılda ulaştığı hedeflere 10 yılda ulaştık. Herkes için ulaşılabilir, Nitelikli, Sürdürülebilir ve Güçlü bir Sağlık. Sağlıkta Dönüşüm Programının başarıya ulaşmasındaki en büyük etken, istikrarlı ve güçlü siyasi iradedir. Kamu hastanelerini tek çatı altında birleştirerek 37 Milyon SSK’lının kamu hastanelerinden hizmet almasına imkân verdik. Üniversite hastanesi, askeri ve özel hastane kapılarının bütün vatandaşlarımıza açılmasını sağladık.18 yaşın altındaki tüm nüfusu ve eğitim görenleri, sosyal güvence aranmaksızın Genel Sağlık Sigortası kapsamına alınmasını sağladık. Nevşehir’ imiz de gelişen sağlık imkânlarından istifade etmeye devam ediyor. 2 adet Tam Donanımlı Uyku Laboratuvarı en kısa zamanda Nevşehirli hemşerilerimize hizmet vermeye başlayacaktır. Hemşerilerimize hayırlı olsun. Nevşehir’ imize yatırımlarımız, AK PARTİ iktidarımızla hız kesmeden devam edecek.” dedi.

fullsizerender

 

      “Nevşehir, Hayırseverler Diyarıdır”

 

        Nevşehir’ deki hayrat kültürüne de vurgu yapan AÇIKGÖZ “Damat İbrahim Paşanın Nevşehir’ in imarı için başlattığı hayırseverlik ruhu günden güne artarak ilimizde devam ediyor. Nevşehir, hayırseverler diyarıdır. Eğitimden sağlığa, sanattan spora hayatın her alanında büyüyen ve gelişen Nevşehir’ imiz için hayırseverlerimizin katkısı takdire şayandır. Allah, tüm hayırseverlerimizden razı olsun. Bu ünitenin ilimize kazandırılmasında katkısı olan hayırsever Mıhçılar ve Sonugelen ailelerimize; AK PARTİ Nevşehir Milletvekilimiz Sayın Murat GÖKTÜRK’ e, AK PARTİ Nevşehir Milletvekilimiz Sayın Ebubekir GİZLİGİDER’ e, Sağlık Bakanımıza, Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM’ a, Milletin Lideri Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ a şahsım ve hemşerilerim adına teşekkür ederim.” dedi.

 

 

2

Uyku Laboratuvarı Nedir?

 

        Uyku Laboratuvarı, hastanın uyku ile ilgili kaydedilebilir tüm verilerinin bilgisayara sonradan incelenmek üzere kaydedildiği yerdir. Ev ortamı hassasiyetinde oluşturulan özel bir odada hasta uyurken gece boyu izlenir ve kameraya kaydedilir.

        Uyku Laboratuvarında özellikle kendisini horlama, uykuda nefes tutma ve gündüz uykululuk ile belli eden uyku apne hastalığı şüphesi olanların gözlemi sağlanacaktır. Ayrıca yine gündüz olur olmaz yerlerdee uyuklamalara neden olan Narkolepsi, şüphesi olanlar ile daha nadir olarak da yine gündüz yorgunluk ve uykululuğa neden olan uykuda periyodik bacak hareketi şüphesi olan hastalar yatırılacaktır. Bu kapsamda Nevşehir’ imize kazandırılacak bu laboratuvar ile hemşerilerimize, ilinde teşhis ve tedavi olanağı sunulmuş olacak.