NEVŞEHİR’ E TAM DESTEK

2016.05.18 (2)

 

             AK Parti Nevşehir Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi Sayın Mustafa AÇIKGÖZ, AK Parti Nevşehir Milletvekillerimiz Sn. Murat GÖKTÜRK ve Sn. Ebubekir GİZLİGİDER  Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr Mehmet GÖRMEZ’i ziyaret ederek; Nevşehir’de yapımına devam edilen ibadethaneler ile ilgili görüşme gerçekleştirdiler.

 

                     Nevşehir Milletvekillerimiz Diyanet İşleri Başkanımız ile 7.000 kapalı ve 5.000 açık alanda olmak üzere toplam 12.000 kişinin ibadet edebileceği ve 16.000 m2’lik alana konumlandırılmış olan Nevşehir Külliyesi ve Camii inşaatı hakkında görüş alışverişinde bulundu. Ayrıca halen yapımına devam edilen Acıgöl, Ürgüp ve diğer ilçelerimizdeki Cami ve Kur’an Kursları hakkında destek talebinde bulunan Milletvekillerimizle olumlu görüşlerini paylaşan Diyanet İşleri Başkanı Sn. Mehmet GÖRMEZ, başta Nevşehir Külliyesi ve Camii olmak üzere devam eden tüm ibadethanelerin en kısa zamanda bitirilmesi hususunda gereken desteğin sağlanacağını belirtti.  GÖRMEZ “Nevşehir Külliyesi’ nin en kısa sürede tamamlanması ve Nevşehir genelindeki camiilerimizle  ibadethanelerimize  gereken maddi, manevi desteği sağlayacağız inşaAllah.” dedi.

                Sayın AÇIKGÖZ ” Nevşehir’e destekleri için Sn. Mehmet GÖRMEZ’e teşekkür ediyoruz. Milli ve manevi değerlerle bezenmiş güzel Anadolu’ muzun  güzide şehri Nevşehir’ de yatırımlarımız hız kesmeden devam edecek. Hep birlikte el ele ‘Kutlu Yürüyüşe Devam’ edeceğiz. Asım’ ın nesillerini yetiştirmek ve İslam medeniyetinin maneviyatını yaşamak, yaşatmak için var gücümüzle çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. “ dedi.

                        Milletvekillerimiz görüşmenin ardından Diyanet İşleri Başkanlığından ayrıldılar.