“ÖZEL İNSANLAR, İNSANLIĞIN EMANETİDİR”

AK Parti Nevşehir Milletvekili, TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi Sayın Mustafa Açıkgöz, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı:

 

3-aralik-dunya-engelliler-gunu

 

“Özel İnsanlar, İnsanlığın Emanetidir”

 

     Toplumumuzun ve bizlerin özel insanları olan kardeşlerimizin, sosyal devlet anlayışı gereği ihtiyaçlarını karşılamak bizlerin öncelikli görevidir. Özel insanlarımızı ötekileştiren, toplumdan uzaklaştıran değil, özel kardeşlerimizi toplumun önemli değerleri olduğunu görmek bizi mutlu ediyor. Özel insanlarımızın maddi ve manevi ihtiyaçlarını 15 yıldır yasalarla güvence altına alarak, devletimizde sosyal bir reform gerçekleştirdik.

     Özel insanlarımız, insanlığın emanetidir. Hep birlikte el ele vererek toplumsal bilincimizi ve ilgimizi artırarak bizlerin de birer engelli adayı olduğumuzu unutmayıp, sorumlu bir şekilde hareket etmeliyiz. Sosyal devlet anlayışı gereği evde bakım hizmetleri ile ailelerimize ve özel insanlarımıza her daim destek olmaya çalıştık. İslam dinimiz gereği her canlıya iyiliği, şefkati ve merhameti göstermek insanların kutsal vazifelerindendir. Yunus Emre’ nin “Yaratılanı severim, Yaradan’ dan ötürü” deyişi gibi, bizler sevgi ve hoşgörü toplumuyuz.

 

     Toplumumuzun en önemli meselelerinden biri olan engelli vatandaşlarımızla ilgili konulardaki duyarlılığın artmasına vesile olması dileğiyle, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyor, tüm engelli vatandaşlarımızı, ailelerini sevgiyle saygıyla ve kardeşlik duygularımla selamlıyorum.    

 

 

Ecz. Mustafa AÇIKGÖZ

 AK PARTİ Nevşehir Milletvekili

 TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi