“Yeni Türkiye’ nin İnşasının Temel Taşı Öğretmenlerimizdir”

     AK PARTİ Nevşehir Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi Sayın Mustafa AÇIKGÖZ’ ün “24 Ksım Öğretmenler Günü” münasebetiyle yayımladıkları mesajı aşağıda sunulmaktadır: “Öğretmenler Günü vesilesiyle tüm öğretmenlerimize sevgi, saygı ve şükranlarımı sunarım.”

IMG_5714

     24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

 

       Yeni Türkiye’ nin İnşasının Temel Taşı, Öğretmenlerimizdir”

 

“Bilhassa bizim kültürümüzde, öğretmenler anne ve babalarımız kadar değerli, onlar kadar muteber sayılmaktadırlar. Zira bizler, ilim ve irfan sahibi kimselere hürmeti, bize bir harf dahi öğreten kimsenin karşısında saygıyla eğilmeyi şiar edinmiş bir milletiz.

İnsana yapılan her yatırım, insanın yetişmesine verilen her emek bizim nazarımızda kutsaldır. Bu anlayışla son 15 yılda en fazla yatırımı eğitime yaptık, eğitimi her şeyin önünde tuttuk; eğitimcilerimize, öğretmenlerimize özel önem atfettik.

Her öğretmenimiz; çocuklarımız için, geleceğimiz için bir umut ışığıdır. Tarihini, geleneğini, göreneğini ve değerlerini bilen bir nesil yetiştirmek, kutsal görevi yerine getiren eli öpülesi öğretmenlerimizin hedeflerindendir. Türkiye, gelecekteki hedeflerine kendini yenileyen, genç nesilleri dünün ve bugünün şartlarına göre değil, yarının şartlarına göre geleceğe hazırlayabilecek öğretmenlerle ulaşacaktır.

15 Temmuz darbe girişiminde hain FETÖ’ ye karşı cesur gençlerimiz ve kahraman milletimiz geleceğine sahip çıkarak dünyada eşi görülmemiş bir destanı hep birlikte yazdı. Yeni Türkiye’ nin inşasının temel taşları da siz kıymetli öğretmenlerimizsiniz.

Hacı Bektaş- ı Veli’ nin “Yolumuz, ilim, irfan ve insanlık sevgisi üzerine kurulmuştur.” öğretisi ile günümüz insanının ulaşmaya çalıştığı hedefe, saygıdeğer eğitimcilerimiz vesilesi ile ulaşacağız.

Öğretmenlik tüm makam ve mevkilerin üzerinde bir değere sahiptir. Bugün itibarıyla hangi makam ve mevkide olursak olalım bunu öğretmenlerimize borçluyuz. Öğretmenler, dün ve bugün olduğu gibi, yarın da geleceğin mimarı olmaya devam edeceklerdir.

Ben bu vesileyle, bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Emekli öğretmenlerimize de sağlık, huzur ve esenlikler temenni ediyorum. Bu vesileyle terör saldırılarında ve vazife sırasında kaybettiğimiz şehitlerimiz başta olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimize ve hayatını kaybeden bütün eğitim camiası çalışanlarına Allah’tan rahmet diliyorum.

 

Saygılarımla…

 

 

 

                                                  Ecz. Mustafa AÇIKGÖZ

                                                        AK PARTİ Nevşehir Milletvekili

TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi